TEL: Pokaż numer

Pożyczka hipoteczna

PH

01. Czym jest pożyczka hipoteczna?

Pożyczka hipoteczna to produkt bankowy w swej specyfice bardzo podobny do kredytu hipotecznego. Najważniejszą różnicą jest fakt, że kredytem mieszkaniowym można sfinansować jedynie zakup mieszkania, budowę domu czy nabycie działki, natomiast pożyczkę hipoteczną wykorzystuje się na dowolny cel.

Biorąc pod uwagę, że oprocentowanie pożyczki hipotecznej jest niższe niż wszystkich produktów niezabezpieczonych (kredytu gotówkowego, samochodowego, karty kredytowej czy debetu w koncie osobistym) to stanowi ona tani sposób na zdobycie większej sumy środków finansowych.

Dlaczego bank oferuje lepsze warunki? Odpowiedzią jest fakt niższego ryzyka banku, ponieważ zabezpiecza się on nieruchomością. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej jest zatem porównywalne (choć nieznacznie wyższe) do oprocentowania kredytów hipotecznych.

02. Jak uzyskać pożyczkę hipoteczną?

Aby ubiegać się o pożyczkę hipoteczną, należy przede wszystkim spełnić jeden podstawowy warunek – dysponować nieobciążoną hipotecznie nieruchomością. Jeśli więc w księgach wieczystych nieruchomości widnieje już hipoteka na rzecz jakiegoś banku w związku ze spłacanym kredytem hipotecznym, pożyczkę hipoteczną może być skłonna udzielić jedynie ta sama instytucja.

Pożyczkę hipoteczną można zaciągnąć najczęściej na 15-20 lat w zależności od oferty banku, trochę krócej niż kredyty mieszkaniowe, które można spłacać nawet 40 lat. Możliwe jest uzyskanie jedynie od 50% do 80% wartości nieruchomości.

ZALETY WSPÓŁPRACY Z NAMI.

Gwarantujemy rzetelną, kompletną pomoc w całym procesie kredytowym. Nasze wieloletnie doświadczenie w kontaktach z bankami, w procesowaniu wniosków oraz analizie finansowej i analizie kredytowej jest fundamentem naszej współpracy. Przeprowadzimy Cię bezpiecznie przez meandry i zawiłości procedur kredytowych. Porównamy bezpłatnie oferty wszystkich banków, pomożemy wypełnić wnioski i skompletować dokumenty. Zaopiekujemy się Tobą przez cały okres trwania procedury kredytowej.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

A MY PRZYGOTUJEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ